niedziela, 14 czerwca 2009

Ciągniki rolnicze XXI wieku

autorem artykułu jest Kazimiera Częstowojna
Ciągniki rolnicze XXI wieku

Klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, silnik typu diesel – nowoczesne ciągniki rolnicze mają to wszystko. Posiadają też znane marki – niejeden rolnik może pochwalić się, że trzyma w garażu Renault albo Lamborghini. Traktor, oczywiście.
Maszyny rolnicze? Ciągniki rządzą

Polska wieś zna przeróżne maszyny rolnicze. Ciągniki jednak są bodaj jedynymi, które mają tak szerokie rzesze fanów. Zakładają oni fora dyskusyjne, gdzie prezentują zdjęcia i parametry techniczne ulubionych traktorów, dokonują ich oceny i porównań. Używane ciągniki rolnicze można bez problemu znaleźć na aukcjach internetowych. Kupno na giełdzie czy przez stronę WWW części zamiennych do większości modeli – nawet amerykańskich czy japońskich – również z reguły nie nastręcza ogromnych trudności. Jednak największe grono wiernych zwolenników mają maszyny produkowane jeszcze w czasach radzieckich.
Ciągniki rolnicze – polskie dobro narodowe
Zetor, Wladimiriec, a przede wszystkim nasz rodzimy Ursus – to ukochane przez pasjonatów traktory rolnicze. Ciągniki tych marek sprawiają, że niejednemu maniakowi motoryzacji łezka w oku się kręci. Nic dziwnego – w końcu Ursusa zna każde polskie dziecko. Do dzisiaj można spotkać je na naszych drogach. Zastosowanie znajdują nie tylko w rolnictwie, ale też w charakterze zwykłego środka lokomocji, również w miastach. Do dziś używają ich brygady remontowe a nawet budowniczowie autostrad. Ursus wszedł z nimi w XXI wiek.

--

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Duży wybór ciągników rolniczych znajdziesz w serwisie ogłoszeniowym Multiagro.pl

ogłoszenia rolnicze pisze...

I wiele innych kategorii rolniczych. Zapraszamy serdecznie na www.multiagro.pl

ciągniki traktory pisze...

gdzie najtaniej kupić ciągniki rolnicze takie jak Kubota i John Deere? Nowe Tanie i Dobre Maszyny Rolnicze w PremiumTrade na www.rolnicze-maszyny.pl lub www.maszynyfabryczne.pl zapraszam